100 ciekawostek na 100-lecie fabryki – część 6

26 lipca 2022
100 ciekawostek na 100-lecie fabryki – część 6

Zapraszamy do zapoznania się z kolejną 10-tką ciekawostek – najnowsza emitowana w tym tygodniu przez Radio Rekord czytana jest przez Mateusza (na zdjęciu)!

 

1.  Czy wiesz, że w latach 60-tych XX wieku załoga Zakładów Przemysłu Tytoniowego w Radomiu miała do swojej dyspozycji przychodnię lekarską oraz dom kultury z salą widowiskowo w tym – kino „Mewa” z miejscami dla 400 osób?

2. Czy wiesz, że posiadamy własnych Superbohaterów? „Championi Bezpieczeństwa” to inicjatywa skupiająca ludzi, których misją jest bezpieczeństwo wszędzie, dla każdego i każdego dnia.

3.  Czy wiesz, że ruszył program zwiedzania fabryki w Radomiu dla rodzin naszych pracowników? Jest to pierwsza możliwość zobaczenia wnętrz zakładu przez naszych najbliższych.

4. Czy wiesz, że w 2016 roku wprowadzono zakaz sprzedaży papierosów mentalowych w państwach członkowskich Unii Europejskiej? Okres przejściowy trwał do 20 maja 2020 roku.

5. Czy wiesz, że w naszej fabryce produkujemy papierosy mentolowe, ale wyłącznie na ekspert poza kraje Unii Europejskiej?

6. Czy wiesz, że już w sierpniu tego roku nastąpi odsłonięcie pomnika min. kultowych papierosów „Radomskich”?

7. Czy wiesz, że papierosy składają się z czterech podstawowych części?  Dokładnie z wałku tytoniowego, bibułki papierosowej wokół wałka tytoniowego, filtra i papieru osłonowego.

8. Czy wiesz, że triacetyna, inaczej zwana trójacetyną używana jest jako środek wiążący do produkcji filtrów papierosowych?

9. Czy wiesz, że polska nazwa papierosów pochodzi od papieru owijającego ścinki liści tytoniu?

10. Czy wiesz, że w Polsce obowiązuje zakaz palenia wyrobów tytoniowych w miejscach publicznych? Zakaz dotyczy również papierosów elektronicznych. Ta przyjemność może kosztować do 500 złotych (mandatu).