Zapraszamy do zapoznania się z kolejnymi ciekawostkami – najnowsze emitowane są w tym tygodniu przez Radio Rekord oraz czytane są przez Joannę (na zdjęciu)!
1. Czy wiesz, że architekt budynku Wytwórni Papierosów w Radomiu – Stefan Szyller – zaprojektował również Gmach Główny Politechniki Warszawskiej oraz Bramę Główną Uniwersytetu Warszawskiego? W Radomiu zasłynął także jako projektant osiedla Fabryki Broni „Łucznik” na Plantach.
2. Kino Związkowe „Mewa” – istniało od lat 60-tych XX wieku, posiadało sale mieszczące 400 osób i uchodziło za nowoczesne – jako jedno z nielicznych posiadało stopniowe wygaszanie świateł przed seansem! Była to nowość tamtych czasów. Przechodząc przez krótki epizod bycia kinem studyjnym (od 1974 r.) zamknięto je ze względów finansowych w 1978 roku.
3. Przez długi czas bardzo prężnie działał Klub Krwiodawstwa – bardzo popularny wśród pracowników fabryki, do dziś w bibliotece miejskiej zachowała się księga krwiodawców.
4. W zakładzie wydawany był magazyn „Bez filtra” w czasach po przejęciu firmy przez Imperial Tobacco kontynuowano pomysł wydając pismo „Impress”. Każdy z pracowników mógł przygotować artykuł, tekst, który miał szansę na publikację w naszym magazynie.
5. „Tytoniówka” posiadała 3 ośrodki wakacyjne: Zakładowy Ośrodek Wczasowy w Czarnieckiej Górze nr 58, Zakładowy Ośrodek Wczasowy „AMFORA“ w Krynicy Górskiej przy ul. Świdzińskiego 12 oraz Zakładowy Ośrodek Wczasowy w Ustroniu Morskim przy ul. Kolejowej 43/45, które odwiedzali nasi pracownicy i ich dzieci. Organizowano tam obozy, kolonie czy ogniska. Istniał również Ośrodek Wypoczynku sobotnio – niedzielnego w Jedlni – Kolonce.
6. Pan Kazimierz, wszystkim znany jako Kazio, przepracował w ,,Tytoniówce” półwieku i do tej pory nikt nie poprawił jego wyniku.
7. Nasze papierosy Klubowe to jedna z „gwiazd” filmu „Psy”.
8. Czy wiesz, że obecnie zatrudniamy ok. 700 osób, z czego 1/5 załogi to kobiety?
9. Imperium Pomysłów to projekt, który wspiera ciągłe poszukiwanie usprawnień, przedstawienie możliwości doskonalenia środowiska pracy i realizowanie tych pomysłów samodzielnie lub w zespole. Każdy ma wpływ na poprawę swojego miejsca pracy czy procesu i dzięki tym małym zmianom ciągle się doskonalimy. Jest to kluczowe, by stale dążyć do najlepszych rozwiązań każdego dnia – przez każdego i wszędzie. W zamian za każdy zaakceptowany pomysł, uczestnik zbiera punkty, które potem może wymienić na nagrody rzeczowe.
10. Wyprodukowanie papierosa „od A do Z” trwa 180 sekund.