100 ciekawostek na 100-lecie fabryki – część 10

21 września 2022
100 ciekawostek na 100-lecie fabryki – część 10

Zapraszamy do zapoznania się z kolejną 10-tką ciekawostek – najnowsza emitowana w tym tygodniu przez Radio Rekord czytana jest przez Sylwestra (na zdjęciu)! 

 

1.  Czy wiesz, że w latach 70 i 80 XX wieku w radomskiej „Tytoniówce” działała kompleksowa zakładowa przychodnia medyczna? Na jej wyposażeniu była karetka – co było czymś wyjątkowym i niespotykanym w innych zakładach pracy. Również dzisiaj na terenie firmy znajduje się przychodnia medyczna dla pracowników.

2. Czy wiesz, że transport jest dla nas bardzo ważny, posiadamy 27 wózków widłowych elektrycznych, 59 paleciaków ręcznych i 25 paleciaków elektrycznych?

3.  Czy wiesz, że z okazji obchodów 100-lecia fabryki papierosów w Radomiu możesz obejrzeć archiwalne i niedostępne szeroko zdjęcia w Panoptykonie w Parku Kościuszki?

4. Czy wiesz, że w zasobach prywatnego Muzeum PRL-u w Radomiu znajduje się dostosowany do wyścigów Fiat 126p „Maluch” w malowaniu papierosów „Radomskich”?

5.     Czy wiesz, że wspieramy akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Cytując słowa Jurka Owsiaka „fajury z Radomia dały kasę”.

6.  Czy wiesz, że średnio codziennie na teren naszej fabryki wjeżdża/wyjeżdża 45 tirów? Jednocześnie nie zakłócamy ciszy nocnej sąsiadów „Tytoniówki”.

7.  Czy wiesz, że Grupa Imperial Brands zatrudnia ponad 30 200 pracowników (statystyka z 2021 roku)? Porównując dane to identyczną ilość mieszkańców posiada miasto Żywiec, słynne z przemysłu browarniczego.

8.   Czy wiesz, że „Palenie fajki zapewnia spokojny i obiektywny osąd spraw ludzkich”? Ten cytat należy do Alberta Einsteina, który otrzymał dożywotnie członkostwo Klubu Palaczy Fajek w Montrealu.

9.    Czy wiesz, że słynny polityk i przywódca Winston Churchill porównał palenie do miłości? „Palenie cygar jest jak miłość. Pierwszą atrakcją jest kształt, wiernym jest się dla smaku i nigdy nie można dopuścić do zgaśnięcia płomienia”.

10.  Czy wiesz, że „palenie pomaga schudnąć? Jedno płuco na raz!” Dowcip pochodzi z amerykańskiego magazynu humorystycznego „Mad”.